Her Siteye Giren DNS

her siteye giren dns 2013

Her Yasaklı Siteyi Açabilme
DNS değiştirmenin ana amacı olan yasaklı siteleri açma ve her siteye girebilme umudu ve arayışı her zaman devam etmektedir. Eskiden beri yayılan bilgi olan “iyi DNS her siteyi açar” bilgisi ışığında bu arayış da devam etmekteydi.

Her Siteyi Açamaz
Ancak şu gerçek ki tüm DNS adreslerini deneseniz de göreceksiniz ki sunucu hatası dışında tüm yasaklı siteleri açamazsınız. Bunda aile koruma programları ile DNS adreslerine getirilen kısıtlama ve yasaklamalar ayrıca site ip bloğunun da olması gibi pek çok sebep olabilir.

Kesin Giriş

Kesin giriş  olarak şu an için görülen Proxy ile ip değiştirmektir; bunu manuel olarak da yapabilirsiniz, bunun için bakınız tarayıcılar için Proxy değiştirme. Otomatik olarak da ip değiştirme programı kullanabilirsiniz. Bakınız otomatik proxy değiştirme.

DNS ile Yasaklı Sitelere Girin 
Bunun için altta verdiğimiz güncel ve güvenilir DNS adreslerini kullanmanızda fayda var:

Google, DNS Ayarları: 
  • 8.8.8.8
  • 8.8.4.4
 
Norton, DNS Ayarları:
  • 198.153.192.1
  • 198.153.194.1
 
Uydunet, DNS Ayarları:
  • 62.248.80.161
  • 62.248.80.162

Ayrıca DNS Değiştirme yazısına da DNS değiştirmeyi bilmeyenler bilgi için bakabilirler.

Kişisel yazıdır, umarım yardımcı olur. Xatyardim.com

İlgili Yazıya Yorum Yap?


Devamını oku:
xat sohbet kodları
Xat Sohbet Kodları

Xat Chat için Kodları Bu yazıda yer alan xat sohbet kodları daha çok xat chat gruplarında kısayol olarak kullanılan ve...

aöf sınav tarihleri
AÖF Sınav Tarihleri

AÖF sınavları yıllık sistemde eğitim ve öğretim sezonunda sadece bir kez yapılırken, sistemin tamamen değiştirilmesi neticesinde yıllık sistemden dönemlik ve...

Kapat