Yasaklı Sitelere Giriş 2013

yasaklı sitelere giriş

Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri
Yasaklı siteleri açmak için çok fazla yöntem var; burada önemli olan giriş yapmak istediğiniz sitenin türü; yani içerik olarak video sitesi mi haber mi yoksa text dosyası şeklinde sözlük siteleri mi vs.
Bundan sonra ise diğer yöntemler devreye girer; bu yazıda deneyebileceğiniz yasaklı sitelere giriş için güncel bilgiler yer alıyor.

URL Yerine IP Adresi Kullanın
URL kullanmak örneğin xatyardim.com url iken bunu id olarak girmek çözüm olabilir; bunu öğrenmek için
Başlat > Çalıştır > CMD yaz enter bas > ping siteadresi.com yaz ve enter bas > çıkan ip adresini tarayıcıda dene.

Kısa URL Çevirme Sistemlerini Deneme
Bunlar Tinyurl, Moourl, bit.ly ile snipurl gibi url sistemlerini denemektir; pek kullanışlı olmasa da denenebilir.

Google Ön Bellek Kullanın
Arama yaptığınız sitenin ön belleğe alınmış sayfasını Google, Yandex ya da Yahoo gibi arama sitelerinden girerek deneyebilirsiniz.

Wayback Makinesi – İnternet Arşivi
Sitelerin eski verilerini barındıran archieve.org sitesi denenebilecek bir diğer yasaklı text türü sitelere giriş için bakılabilecek yöntemdir.

Proxy Kullanın
Manuel proxy kullanın (bakınız proxy değiştirme) ile proxy numaralarını kullanma (proxy numaraları) işinize yarayabilir.

Proxy Programları
SpotFlux ile HotspotShield ve Ultrasurf gibi programlar işinize yarayabilir; her türlü siteye giriş için denenebilir; internet hızını azaltsa da denemeye değer.

Çeviri Servislerini Kullanma
Altavista ile Google Çeviri ve BabelFish gibi çeviri sistemlerinde site adresini yazın ve enter basarak çevirin; bu şekilde ilgili site üzerinden veri akışı sağlanır ve yasaklı siteye giriş yapabilirsiniz.

DNS Değiştirme
DNS ile giriş için bakınız DNS değiştirme ve DNS numaraları; DNS ile istediğiniz DNS sistemi ile giriş yapıp yasaklı siteleri açabilirsiniz.

Orijinal yazıdır; XRC Sonx kişisel yazısı.

İlgili Yazıya Yorum Yap?


Devamını oku:
xat sohbet
Xatsohbet Hakkında

Xatsohbet.tk Güncellemeleri Öncellikle bur yazı bilgilendirme yazısı olup daha çok xatsohbet.tk sitesi hakkında kullanıcılara bilgi verme amaçlı yazılmıştır. Bildiğiniz gibi...

koyulaşan xat arkaplanı
Koyulaşan Xat Arkaplanı Yapmak, %100 Özgün

Xat chat grubunuzun en arka planını koyulaşacak şekilde yapmanız oldukça basit ve dikkat çekici. Özellikle gruplarda vermek istediğiniz mesaj ile...

Kapat